VBII Medajletager igennem tiden

2017/2018

Skomagermester: Mehmet

Klubmester: Jan Madsen

Ishøj Skomager Liga  1, Hold 4   ( Erik , Tonny, Mehmet & Tonny)

2016/2017

Skomagermester: Karsten Pøhl

Klubmester: Michael Hester

DDBU Senior Hadicap Thorbjørn Jensen 2 RF.

DDBU Senior Hadicap Thorbjørn Jensen 2 LF.

DDBU KL. E. Kim Nørdrup 3.RF

Ishøj Skomager Liga 3, Hold 1 ( Michael H, Johnny & Henrik)

2015/2016

Skomagermester: Karsten Phøl

Klubmester: Urban Hansen

DDBU KL. Elite Johnny Mogensen 3.RF

DDBU Oldboys Steen Bengtson 1.LF

DDBU Oldboys Steen Bengtson 1.RF

DDBU Fri Carambole Kl. B Johnny Mogensen 1.LF

DDBU Fri Carambole Kl. B Johnny Mogensen 2.RF

 

2014/2015

Skomagermester: Torben Riedel

Klubmester: Johnny Svensson

DDBU KL.C Dennis Christensen 1.RF

DDBU KL.C Dennis Christensen 3.LM

DDBU Serie 2 (Dennis Christensen, Tonny Christensen, Carsten Nielsen, Henrik Madsen) 3.RF


 

2013/2014

Skomagermester: Johnny Svensson

Klubmester: Marianne Jensen

DDBU KL.M Johnny Mogensen (Yogi) 2 .RF

DDBU KL.M Johnny Mogensen (Yogi) 1.LF

DDBU Ladies cup : Marianne Jensen  2 .LF

DDBU 1 Division   ( Poul Madsen, Johnny Mogensen, Morten Ancher, Knud Momme)  1 .RF

DDBU 1 Division   ( Poul Madsen, Johnny Mogensen, Morten Ancher, Knud Momme)  1. LF


 

2012/2013

Skomagermester:  Johnny Svensson

Klubmester: Carsten Nielsen

DDBU KL A Morten Ancher  3. LF

DDBU KL A Morten Ancher 1.RF

DDBU KL E Henrik Madsen 2.LF

DDBU KL E Lars Thomas 2.RF

DDBU KL E Henrik Madsen 1.RF

DDBU 2 Division   ( Poul Madsen, Johnny Mogensen, Morten Ancher, Knud Momme)  1 .RF

DDBU 2 Division   ( Poul Madsen, Johnny Mogensen, Morten Ancher, Knud Momme)  1. LF


 

 

2011/2012

Skomagermester: Johnny Svensson

Klubmester: John Wachenschwanz


 

2010/2011

Skomagermester: Johnny Svensson

Klubmester:  Ken Christiansen


 

2009/2010

Skomagermester:  Urban Hansen

Klubmester:  Jørn Nielsen


 

2008/2009

Skomagermester: Helmer Larsen

Klubmester:  Leif Nielsen


 

2007/2008

Skomagermester: Urban Hansen

Klubmester:  Marianne Jensen


 

2006/2007

Klubmester:  John Frederiksen


 

2005/2006

Klubmester:  Peter Neckelman


 

2004/2005

Skomagermester: Sanne Yildiz

Klubmester:  Phillip Nilsen

DDBU KL C  Dennis Bøger Sjællandsmester


 

2003/2004

Skomagermester: Sesse Svane

Klubmester:  Jens Larsen

DDBU serie 1 ( John Fredriksen, Peter Gendrup, Jens Gregersen, Jens Larsen) 2.RF


 

2002/2003

Skomagermester: Peter Gendrup

Klubmester:  Jens Gregersen


 

2001/2002

Klubmester: Poul Hansnæs

DDBU KL E  Kazim Unsal  Sjællandsmester

DDBU KL E Kazim Unsal Landsmester

DDBU KL B David Stange Sjællandsmester

DDBU Oldboys hold Sjællandsmester ( Ole Hansen, Svend Larsen, Poul Hansnæs )


 

2000/2001

Skomagermester: Bo Møller

DDBU KL B Torben Mortensen  Sjællandsmester

DDBU KL B Torben Mortensen Landsmester

DDBU KL C David Stange Sjællandsmester

DDBU KL C David Stange Landsmester

DDBU Oldboys Poul Hansnæs Sjællandsmester


 

1999/2000

DDBU KL D David Stange Sjællandsmester


 

1998/1999


 

 

1997/1998

Skomagermester: Helmer Larsen


 

1996/1997


 

 

1995/1996


 

 

 

1994/1995

Skomagermester: Preben Hansen


 

1993/1994


 

 

1992/1993

Skomagermester: Søren Gøl


 

1991/1992

Skomagermester: Helmer Larsen


 

1990/1991

Skomagermester:  Michael  Hansen


 

 

Print Friendly, PDF & Email